НОВИНИ


 

Шановні громадяни!

Пішов другий місяць роботи в умовах карантину, мобільна бригада КНП «Широківський центр ПМД» поїхала на черговий відбір біоматеріалу для проведення ПЛР у пацієнтів задекларованих до лікарів нашого центру.

Маємо надію, що вихідні дні Ви проведете без тісного контакту з великою кількістю людей. З насолодою дихайте весняним повітрям, проте не забувайте, що загроза захворіти залишається реальною. Далі буде...Все добре!


"Ярмарок Сімейного Здоров'я"

26 липня 2019 року командою комунального некомерційного підприємства «Широківський центр первинної медичної допомоги» Широківської районної ради за підтримки Проекту USAID "Підтримка реформи охорони здоров'я" для мешканців Широківського району та відвідувачів первинног центру було проведено Ярмарок Сімейного Здоров'я.

Метою заходу стало заохочення мешканців району до підписання декларацій з сімейними лікарями, комунікація медичних працівників з питання надання якісної первинної медичної допомоги. Ярмарок було організовано у вигляді вуличного свята на території медичного містечка.

На Ярмарку люди спілкувалися з сімейними лікарями які надавали рекомендації щодо вибору лікаря, підписання декларацій та розповідали про програму доступні ліки. Для мешканців нашого району було запропоновано проведення базових обстежень - вимірювання артеріального тиску, цукор крові, тести на гепатит В та ВІЛ, визначення індексу маси тіла, бесіди з питань статевого здоров'я. Надано змогу безпосередньо поспілкуватися з виконуючим обов'язки головного лікаря центру ПМД Шишкою Анною Анатоліївною.

Захід було позитивно сприйнято мешканцями району!

Команда Широківського центру ПМД сподівається, що відвідувачі ярмарку здоров'я, які прийняли участь, отримали як позитивні емоції, так і необхідну інформацію про своє
здоров'я та способи його збереження у майбутньому.


Бажаємо всім берегти та зміцнювати своє здоров'я!

До наступних зустрічей!

Анонсуємо, наступний захід заплановано до свята Дня незалежності України! 

Шановні колеги!

Від усієї душі та з великою повагою вітаємо Вас із професійним святом - Днем медичного працівника!

Сьогодні медицина переживаємо глибокі реформаторські перетворення, які вимагають щоденної кропіткої праці над виконанням масштабних завдань! І при цьому медики продовжують виконувати свою високу місію: дбати про найцінніше, що є у людини, - її здоров'я. Завдяки професіоналізму, неймовірним зусиллям, особистій відповідальності та сумлінню Ви забезпечуєте надання населенню Широківського району лікувально-профілактичної допомоги та послуг, поєднуючи медичну допомогу зі щирою турботою та вболіванням за здоров'я кожного свого пацієнта.

Медичний працівник - набагато більше, ніж просто професія, потреба пацієнтів у співчутті, турботі, душевному теплі ніколи не зникне. А це означає, що завжди будуть необхідні фахівці, виховані у кращих традиціях медичної еліти, яким притаманні лікарська честь і громадська відповідальність, висока моральність та інтелігентність, працьовитість і професійність.

У цей святковий день, як і повсякчас, теплих слів та вдячності заслуговують усі, без кого неможливо уявити роботу комунального некомерційного підприємства «Широківський центр первинної медичної допомоги» - починаючи від молодшої медичної сестри та водія закінчуючи лікарем та програмістом.

Усім їм, лікарям, медсестрам, молодшому медичному персоналу, ветеранам охорони здоров'я ми шлемо свої палкі вітання із професійним святом та бажаємо Вам, Вашим родинам, Вашим пацієнтам міцного здоров'я, безмежних життєвих можливостей, сімейного затишку та щирої поваги близьких, колег, суспільства!

З повагою, керівництво КНП «Широківський центр ПМД»


«Вчора до мене на прийом прийшло немолоде подружжя з надією, що я допоможу в лікуванні чоловіка. В руках вони тримали результати аналізів, коли я глянула документи, у мене все похолонуло всередині. Чоловік був невиліковно хворий. Уявіть, з яким болем у серці я сказала про те, що дослідження показало плоско клітинний рак. Коли...

Про своєчасну та якісну медичну допомогу мешканці села Шестірня мріяли вже давно. У старій сільській амбулаторії були проблеми з опаленням, каналізацією та водопостачанням. Застаріло й медобладнання.
У селі Шестірня «з нуля» зводять амбулаторію сімейної медицини. Нині в розпалі - будівництво сучасного медзакладу. Фундамент уже готовий, наразі...

В Широківському районі почала працювати медична інформаційна система HELSI - сервіс електронного запису на прийом до лікаря. Тепер у жителів району є можливість записатися на прийом у зручний для себе час і не стояти в довгих чергах. Для цього навіть не обов'язково виходити з дому, достатньо скористатися комп'ютером, планшетом або смартфоном.
На...

«Вчора до мене на прийом прийшло немолоде подружжя з надією, що я допоможу в лікуванні чоловіка. В руках вони тримали результати аналізів, коли я глянула документи, у мене все похолонуло всередині. Чоловік був невиліковно хворий. Уявіть, з яким болем у серці я сказала про те, що дослідження показало плоско клітинний рак. Коли вони вийшли, мене охопили гнітючі почуття. Але вже за мить у кабінет зайшов наступний пацієнт і я мусила люб'язно його привітати. Саме це викликає в мене стрес». (Дубина Тетяна Миколаївна - лікар загальної практики сімейної медицини Широківської центральної АЗСМ).

ПАЦІЄНТИ, як правило, йдуть до лікаря не для того, щоб довідатись про його проблеми, адже всі їхні думки сконцентровані лише на власних потребах. Тож мало хто усвідомлює, в якому напруженні щодня доводиться працювати лікарям.

Майбутніх лікарів готують бути спеціалістами, проте здебільшого їхня робота зосереджуватиметься на спілкуванні з пацієнтами. Як згадувалося на початку, одне з найбільш емоційних потрясінь для лікаря - це повідомити невтішну новину. І дехто мусить робити це щодня. Також лікарям доводиться вислуховувати пацієнтів, яким необхідно виговоритись про свої проблеми. Робота зі стурбованими, наляканими людьми настільки стомлює, що деякі лікарі зазнають цілковитого виснаження, яке називають виснаженням через співчуття.

Згадуючи свої перші роки праці, Тетяна Миколаївна сказала: «Робота не давала і хвилі спокою. Одні пацієнти потребували моєї уваги чи невідкладної допомоги, інші у збентеженні просто хотіли розповісти про свої почуття. Ще інші агресивно тиснули на мене і чогось вимагали. Часто хтось лише хотів зі мною побачитись, а дехто вимагав, щоб я прийшла до них. Бувало, хворі навіть «вривалися» в мій дім по телефону і піднімали з ліжка посеред ночі. Люди, люди, люди. Звісно, я бажала допомагати іншим».

Чи у досвідчених лікарів менше проблем? Зазвичай зі збільшенням досвіду зростає почуття відповідальності. Нерідко потрібно негайно та ще й на основі неповної інформації приймати рішення, від яких може залежати життя пацієнтів. Тетяна Миколаївна пояснює: «Коли я була молодшою, це мене не турбувало, так само, як молоді люди не бояться ризиковано водити автомобіль. Та з віком починаєш більше цінувати життя. Отож тепер мені важче приймати рішення щодо лікування хворих».

А як ще стрес впливає на лікарів? Іноді звичка не прив'язуватися до пацієнтів переноситься також у сім'ю. І це може бути справжнім випробуванням. Проте не всі лікарі такі байдужі й черстві. Багато з них надзвичайно співчутливі і ставляться до хворих з розумінням, однією з таких лікарів є Дубина Тетяна Миколаївна - лікар загальної практики сімейної медицини Широківської центральної АЗСМ, має тридцяти п'яти річний стаж роботи в медицині і 13 квітня святкує свій ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ. З нагоди святкування трудовий колектив вітає колегу, відповідального лікаря, гарну людину з цією знаменною подією.



Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати